Parafia Barbara - Zabrze

Komunikaty

02.01.2015r. Kolęda - czyli odwiedziny duszpasterskie

Rozpoczęliśmy w naszej parafii tzw. kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy w zakładce ogłoszenia parafialne.

01.01.2015r. Życzenia na Nowy Rok

Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
LB 6,22

31.12.2014r. Zakończenie Roku

Dziś ostatni dzień starego roku. Wszystkim, którzy będą się bawić w tę noc, życzę szampańskiego nastroju (no i rozsądku ;))

Zapraszam dziś na godz. 17.00 na mszę świętą dziękczynną za mijający rok 2014. W trakcie mszy przedstawię kilka uwag na temat stanu finansów naszej parafii.

Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte sprawowane są w porządku niedzielnym.

29.12.2014r. Inauguracyjne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

W dniu dzisiejszym odbyło się inauguracyjne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po zapoznaniu się ze statutem PRD diecezji gliwickiej rozmawialiśmy o palących problemach naszej młodej parafii. Spotkanie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy wspólną modlitwą w intencji wspólnoty parafialnej.

28.12.2014r. Święto świętej Rodziny

Józef i Maryja przeżywali problemy podobne do naszych. I Dziecko: dla Niego się trudzą, z Nim przezwyciężają wszystko. Czy jest coś piękniejszego niż rodzina?

ciąg dalszy rozważania ks. Tomasza Horaka - kliknij.

27.12.2014r. Święto św. Jana Apostoła

Św. Łukasz w Dziejach Apostolskich umieszcza św. Jana zaraz po św. Piotrze. I takie chyba miejsce mu się należy. Nie tylko bowiem pierwszy poszedł za Chrystusem Panem, ale zostawił nam o Nim najdoskonalsze świadectwo w swojej Ewangelii. Nadto wzbogacił Biblię o swoje trzy Listy i Apokalipsę.


26.12.2014r. Dziś święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

Wszystkim, którzy oddali życie za swoją wiarę, za swoich braci, rodzicom Kamila, którzy zginęli z ręki swojego syna i jego dziewczyny, wszystkim chrześcijanom, którzy zginęli w krajach, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane daj, słodki Jezu wieczne odpoczywanie.

25.12.2014r. Boże Narodzenie

"Chwała na wysokości Bogu a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie"

Wszystkim Parafianom życzę, aby blask Nowonarodzonego trwał w sercach, abyśmy umieli się tym blaskiem dzielić z wszystkimi.


24.12.2014r. Czekamy na Zbawiciela

Czekamy na nowo narodzonego Mesjasza. Trwają ostatnie przygotowania do wieczerzy wigilijnej. Staramy się, żeby wszystko było uroczyste i piękne, bo to przecież jedyny taki Wieczór. A potem Pasterka. Do zobaczenia :)

23.12.2014r. Skończyły się Roraty

Skończyły się tegoroczne msze święte roratnie. Grupka dzieci chodziła wytrwale (dzięki rodzicom, którym dziękuję za ich obecność). Na końcu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14