Aktualności

28.12.2014r. Święto świętej Rodziny

Józef i Maryja przeżywali problemy podobne do naszych. I Dziecko: dla Niego się trudzą, z Nim przezwyciężają wszystko. Czy jest coś piękniejszego niż rodzina?

ciąg dalszy rozważania ks. Tomasza Horaka - kliknij.

27.12.2014r. Święto św. Jana Apostoła

Św. Łukasz w Dziejach Apostolskich umieszcza św. Jana zaraz po św. Piotrze. I takie chyba miejsce mu się należy. Nie tylko bowiem pierwszy poszedł za Chrystusem Panem, ale zostawił nam o Nim najdoskonalsze świadectwo w swojej Ewangelii. Nadto wzbogacił Biblię o swoje trzy Listy i Apokalipsę.


26.12.2014r. Dziś święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

Wszystkim, którzy oddali życie za swoją wiarę, za swoich braci, rodzicom Kamila, którzy zginęli z ręki swojego syna i jego dziewczyny, wszystkim chrześcijanom, którzy zginęli w krajach, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane daj, słodki Jezu wieczne odpoczywanie.

25.12.2014r. Boże Narodzenie

"Chwała na wysokości Bogu a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie"

Wszystkim Parafianom życzę, aby blask Nowonarodzonego trwał w sercach, abyśmy umieli się tym blaskiem dzielić z wszystkimi.


24.12.2014r. Czekamy na Zbawiciela

Czekamy na nowo narodzonego Mesjasza. Trwają ostatnie przygotowania do wieczerzy wigilijnej. Staramy się, żeby wszystko było uroczyste i piękne, bo to przecież jedyny taki Wieczór. A potem Pasterka. Do zobaczenia :)