Aktualności

28.03.2016r. Święto Miłosierdzia Bożego

 

Święto to jest obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy,

czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.


Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.


Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna.

Pan Jezus powiedział do Faustyny:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299).Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).


Przygotujmy się duchowo do tej uroczystości ponieważ w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w prezbiterium naszego kościoła umieszczony zostanie obraz Jezusa Miłosiernego. 

 

http://www.milosierdzie.pl/


27.03.2016r. Niedziela Zmartwychwstania

Po męce, śmierci, zstąpieniu do piekieł, nareszcie - Zmartwychwstanie!!!!

25.03.2016r. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego

Św. Faustyna zapisała:
„Powiedział mi Pan, żeby tę koronkę odmawiać przez dziewięć dni przed świętem Miłosierdzia. Rozpoczynać się ma w Wielki Piątek.” (Dz. 796)
Jezus obiecał: „W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask.” (Dz. 796)Wybierz sobie odpowiedni dla Ciebie moment w ciągu dnia (Jezus nigdy nie wskazał konkretnej godziny na modlitwę KORONKĄ) i z ufnością zwróć się do Ojca:
Od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Miłosierdzia przeżywamy osiem dni z rzędu w randze uroczystości. Są to dni tak wielkiej radości, że poszczenie w tym czasie można by uznać za nadużycie i zaprzeczenie ich charakteru. Tak więc w piątek w Oktawie pokarmy mięsne można spożywać do woli.

Oktawa w rozumieniu kościelnym to przedłużenie świętowania uroczystości do okresu ośmiu dni. Oktawa to – jak naucza Kościół – „jeden wielki dzień świąteczny”. Odnosząc to do aktualnie przeżywanych przez nas dni, przez całe osiem dni codziennie przeżywamy Wielkanoc. Warto w tym kontekście zajrzeć do Liturgii, która permanentnie mówi nam o zmartwychwstaniu Chrystusa, a w modlitwie dnia podczas Modlitwy Eucharystycznej celebrans codziennie powtarza słowa: „stajemy przed Tobą i zjednoczeni z całym Kościołem uroczyście obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa”.

http://dziennikparafialny.pl/24.03.2016r. Wielki Czwartek

Dziś świętowaliśmy Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. 

W tym dniu w wielu parafiach odbywa się obrzęd obmywania nóg. czy jesteśmy gotowi, aby umyć nogi tym, których nie lubimy, którzy oskarżają nas o dwulicowość, którzy rzucają nam kłody pod nogi? Czy pozwolilibyśmy, aby Jezus umył nam nogi? To są pytania, na które każdy powinien sobie sam odpowiedzieć....


20.03.2016r. Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. 
Dziś Niedziela Palmowa, którą Kościół upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.