Ogłoszenia parafialne: 24.03.2024 - 31.03.2024

·        Świętujemy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej.

·        Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Dzisiejsza niedziela przygotowuje nas do obchodów Triduum Paschalnego. Dzisiaj o godzinie 15:00 w gliwickiej katedrze Msza święta inaugurująca Kongres Eucharystyczny, Mszy przewodniczy Abp Rino Fisichella.

·        Dziękuję paniom troszczącym się o czystość naszej świątyni i Panom za wszelkie prace wykonane wokół kościoła.

·        Zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

·        Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godzinie 9:00. Ostanie Gorzkie Żale w dniu dzisiejszym o godz. 16.00.

·        We wtorek po Mszy świętej zapraszam na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę nabożeństwo ku czci św. Józefa.

·        W Wielką Środę ekstremalna droga krzyżowa dla dzieci. Szczegóły na plakacie.

·        Zapraszam do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego. Mszę Wieczerzy Pańskiej w czwartek rozpoczynamy o godzinie 18:00. W piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00. W sobotę Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godzinie 20:00.

·        Na obchód Wigilii Paschalnej proszę o przyniesienie ze sobą świec.

·        W Niedzielę Wielkanocną Msza św. z procesją rezurekcyjną o godzinie 6:00

·        Spowiedź wielkanocna – do której gorąco zachęcam – w Wielki Czwartek od 12:00 do 14:00 oraz w Wielki Piątek po drodze krzyżowej do godziny 11:00 i po liturgii Męki Pańskiej do zakończenia adoracji.

·        Adoracja w Wielki Czwartek po liturgii do 21, w Wielki Piątek po drodze krzyżowej do 17.45 oraz po liturgii do 21, natomiast w Wielką Sobotę od 9:00 do 19:45

·        W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta.

·        Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godzinie 10, 11 i 12.

·        Na stoliku z gazetami biuletyn kongresowy.

·        W Wielkim Tygodniu kancelaria będzie nieczynna.